Realizujeme

Ekostyren

12× lehčí než beton
tepelně-izolační vlastnosti
nesnadno hořlavý
rychle tuhne
vysoká elasticita
odolnost proti hlodavcům a plísním
hygienická nezávadnost
Ekostyren je plnivo do lehkých a tepelně izolačních betonů. Smícháním s vodou, cementem a pískem vznikne lehký beton s vynikajícími tepelně-izolačními a mechanickými vlastnostmi. Výrobu ekostyrenbetonu lze provádět v domíchávačích, nebo svépomocí za použití běžné stavební míchačky. Balení v PE pytlích po 200 litrech (1 m³ - 5 pytlů).
Zobrazit celý popis
Odeslat poptávku
Kalkulátor ekostyrenu

1. Objemová hmotnost kg/m3

Zadejte požadovaný poměr hmotnosti ku objemu

2. Výška vrstvy v cm

3

3. Rozloha v m2

Zadejte celou rozlohu plochy, kde chcete Ekostyren aplikovat

Co je to Ekostyren? 

Popisek obrázku

Ekostyren je speciálně upravená drť pěnového polystyrenu. Ekostyren je snadno míchatelný s vodou, cementem a pískem. Beton je lehce připravitelný ručně, v míchačce nebo domíchávači.

Ekostyrenbeton

EKOSTYRENBETON je až 12× lehčí než klasický beton, rychle tuhne, má až 30× lepší tepelně-izolační vlastnosti, je netříštivý, nesnadno hořlavý, odolný vůči hlodavcům a plísni a hygienicky i ekologicky nezávadný.

Tepelná izolace je dnes slovo, které se skloňuje ve všech pádech především s ohledem na rostoucí ceny energií. Je zapotřebí si uvědomit, že při dnešních cenách energií se zcela určitě vyplatí mít dostatek informací na toto téma. Naším cílem však není provádět přednášku, ale vysvětlit čtenáři, že i beton může izolovat. Avšak nebude se jednat o beton obyčejný, nýbrž o lehký beton. Obecně platí, že čím lehčí hmotu použijete, tím bude lépe izolovat a naopak. Avšak z hlediska pevnosti v tlaku to bude přesně opačně.

Cílem každého výrobce stavebních hmot je vyrobit hmotu, která bude co nejlehčí, a zároveň bude mít co největší pevnost v tlaku.

Taková tepelná izolace pak bude mít ideální parametry. Nebude zatěžovat konstrukce staveb, a zároveň bude použitelná jako nášlapná vrstva pod finální vrstvy podlah. Snahou všech výrobců je vylehčovat konstrukce a zlevňovat stavební materiály, což spolu úzce souvisí. V budoucnu takováto spojení dokáží přinést nemalé úspory.

Jedním z mála takovýchto výrobků je lehký beton s plnivem ekostyren, který tím, že vzniká recyklací polystyrenových odpadů je poměrně velmi levný. Další výhodou lehkého betonu je, že lze volit různé objemové hmotnosti výsledného betonu a tím si stanovovat jeho budoucí fyzikální a mechanické vlastnosti, tedy jeho parametry.

Ekostyrenbeton - lehký beton jako tepelná izolace se v poslední době používá na stavbách různých velikostí od výstavby rodinných domů, nebo jejich rekonstrukcí, přes středně velké stavby jako jsou bytové domy, školy, školky, administrativní budovy apod. až po velké projekty typu obchodních center nebo opravárenských center pro velmi těžká letadla (boeingy).

Tepelně izolační vrstvy z ekostyrenbetonu - lehkého betonu mají výhodu ve své homogennosti, jednoduchosti přípravy, bezodpadového použití a v rychlosti aplikace. S výhodou se uplatní všude, kde je velmi nerovný povrch vodorovných konstrukcí, na který lze jen stěží aplikovat prefabrikovaný materiál.

Srovnání materiálů

EkostyrenbetonPěnobetonPolystyrenbeton
Svépomocí
#shadow-root (closed)icon-2
Ano
NeNe
Samonivelační vlastnostNeAnoNe
Spádové vrstvy
#shadow-root (closed)icon-2
Ano
NeAno
Pevnost0,3-1 MPa0,3-1 MPa0,2-1,8 MPa
Denní výkon30 m³30 m³30 m³
Ekologický výrobek
#shadow-root (closed)icon-2
Ano
NeAno
Český výrobek
#shadow-root (closed)icon-2
Ano
NeAno
Hmotnost na m3200-900400-600350-600

Proč ekostyren?

Přes 20 let na trhu

Už 20 let prodáváme náš výrobek Ekostyren a aplikujeme v okruhu 100 km od Ostravy.

Jsme česká firma

Jsme rodinná firma, pro kterou je nejdůležitější klient a jeho potřeby.

Ekologie nám není lhostejná

Ročně zpracujeme 500 kamionů odpadů, které by z velké části skončily na skládkách.

Kontaktní formulář

Děláme také samostatné aplikace v okruhu 100km od Ostravy.
Kontaktní formulář

S Ekostyrenem mají zkušenosti

envelopemagnifiercrossmenuarrow-right